Češi cestují častěji mimo Evropu, mnozí z nich nejsou dostatečně pojištění

Tuto sezónu se nejoblíbenější destinací stalo opět Chorvatsko. Dle interních dat portálu Porovnej24.cz si 18 % klientů, kteří zřizovali cestovní pojištění přes tento porovnávač, zamířilo právě do této země. Oproti minulému roku se však jedná o pětiprocentní pokles. Češi totiž ve větší míře volí i mimoevropské destinace.

Druhou nejoblíbenější letní destinací je Slovensko (12,08 %), a třetím místem, kde Češi nejraději tráví dovolenou, je Itálie (9,15 %). Z mimoevropských zemí je letos největší zájem o Turecko a Egypt. Je vidět, že Češi si letos můžou dopřát i cesty do vzdálenějších končin. Zatímco minulý rok mimo Evropu vyráželo pouhých 3,1 % lidí, letos je to téměř dvojnásobek. Lidé někdy volí velmi netradiční destinace – výjimkou nebyla ani sjednaná cestovní pojištění třeba na dva dny do Bahrajnu, nebo na čtyři dny do Nigérie.

Ne vždy se však lidé před cestou dostatečně připraví. Hodně turistů tápe v otázce cestovního pojištění.

„Největším nešvarem českých turistů je především neinformovanost. Ta se nejvíc týká rekreačních a rizikových sportů, mezi kterými často nevidí rozdíl. Zatímco rekreační sporty v sobě zahrnuje každé cestovní pojištění, rizikové sporty je třeba si připojistit. Hranice mezi těmito dvěma aktivitami je někdy velmi tenká, navíc je každá pojišťovna definuje jinak,“ uvedl Zbyněk Laisek z firmy Porovnej24.cz.

Takovou aktivitou může být například jízda na vodním skútru. Některé pojišťovny mají tento sport v základní nabídce, zatímco u jiných je potřeba se na tuto aktivitu připojistit.

Dalším problémmem bývá nedostatečné krytí. Zvláště při cestách mimo Evropu se vyplatí sáhnout po vyšších limitech krytí. 21 % turistů, kteří vyráží mimo Evropu, si sjednává cestovní pojištění v rozsahu 1,5 až 5 milionů Kč.

Dle Laiska může být tento limit nedostačující, protože náklady na léčení se v některých státech mohou výrazně prodražit. Mimo Evropu by měl turista vyrážet pojištěný ideálně na 7 milionů korun, minimálně však na 3 miliony.

Publikováno v Uncategorized.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *