Novinky v cestovním pojištění: jak se letos Češi pojišťovali na dovolenou?

Bez cestovního pojištění dnes do ciziny vyráží jen minimum lidí. Jaký typ pojištění si turisté toto léto sjednávali, jaká připojištění byla nejoblíbenější a kolik lidé průměrně za pojistku zaplatí?

Za cestovní pojištění letos průměrná česká domácnost zaplatí 1817 Kč, což je o 23 Kč více, než minulý rok. Lidé si letos sjednávají nižší pojistné limity, než minulou sezonu. Loni se tři čtvrtiny cestovatelů pojistilo na 7, 5 milionu Kč, letos byla průměrná výše pojistného krytí 6, 9 milionu Kč.

V porovnání s loňským létem si lidé častěji sjednávali připojištění odpovědnosti za škodu. Pětina lidí si sjednala připojištění asistence vozidla (zahrnuje pomoc v zahraničí v případě autonehody či jiné poruchy na silnici).

Pětina lidí letos rovněž sáhla po pojištění zavazadel. „Pojištění zavazadel patří k oblíbeným připojištěním, ale je důležité si zjistit konkrétní pdomínky u pojišťovny.“ Upozorňuje Zbyněk Laisek z Porovnej24.cz. „Některé pojišťovny mohou mít ve výlukách například ztrátu zavazadel nebo jeho odcizení z auta nebo karavanu.“

A o jaké připojištění je naopak minimální zájem? Lidé moc často nesjednávají pojištění storna zájezdu – letos si jej sjednalo pouhých 1 % cestovatelů. „Je paradoxní, že přestože se průměrná cena zájezdu pohybuje kolem 33 750 korun, si cestovatelé často nepřipouští riziko, že by nakonec byli nuceni dovolenou zrušit,“ uvedl Laisek.

Publikováno v Uncategorized.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *