Českým lyžařům hrozí při zimní dovolené dluhy

Řada Čechů vyráží na zimní dovolenou nedostatečně pojištěni. I přesto, že si sjednají cestovní pojištění, se můžou dostat do finančních potíží. Jakých chyb se při sjednávání cestovního pojištění dopouštějí nejčastěji?

Dobrou zprávou je, že zcela bez pojištění se do ciziny vydává málokdo. Ne všichni milovníci zimních radovánek však do zahraniční vyráží s pojištěním, které je skutečně ochrání.

Poměrně častým nešvarem je nedostatečná výše pojistného krytí. Podle interních údajů Porovnej24.cz téměř 10 % cestovatelů zvolí nižší limit pojistného krytí, tzn. 1,5 – 3 miliony Kč. Odborníci z Porovnej24.cz se doporučují na hory pojistit minimálně ve výši 5 milionů Kč, protože úrazy při lyžování patří k těm nejzávažnějším. Prodražit se může léčba v soukromém zdravotním zařízení i převoz vrtulníkem.

Dalším problémem je pojištění si pouze léčebných výloh a opomenout pojištění odpovědnosti. Při cestě do ciziny může turista způsobit škodu na cizím majetku nebo zdraví. Taková škoda může šplhat do desetitisíců korun (například poškození lyžařského vybavení) nebo i milionů (zranění jiného lyžaře, který po úraze bude mít trvalé následky a bude požadovat odškodné). Připojištění odpovědnosti za škodu si sjednává pouhých 29, 19 % cestovatelů.

Publikováno v Index24.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *