Čeští senioři častěji vyrážejí na zahraniční dovolenou

V posledních letech výrazně roste obliba zahraničního cestování u seniorních občanů. Od roku 2014 se o 5 % navýšil počet seniorů, kteří jedou na dovolenou do ciziny. Kam nejčastěji tito lidé vyráží a jaká je jejich typická dovolená?

V současné době volí dovolenou za hranicemi zhruba 11 % seniorů. Od roku 2014 můžeme u této skupiny obyvatel sledovat nebývalý nárůst zájmu o dovolenou v cizině. Důvodem je zlepšující se ekonomická situace, vyšší jazyková vybavenost seniorů i jejich menší obavy ze zahraničního dobrodružství.

Tato skupina lidí nejčastěji vyráží do ciziny v mladším seniorském věku, tzn. mezi 60 a 65 lety. U některých cestovatelů však není překážkou ani mnohem vyšší věk. „Minulý rok byla naší nejstarší klientkou dáma, která se ve svých 86 letech vydala na 2 týdny do Thajska.“

Ne všichni senioři se však vydávají trávit dovolenou na druhý konec světa. Většina z nich je konzervativnější a preferuje země, které nejsou příliš vzdálené od České republiky. Nejoblíbenějšími zeměmi pro seniory jsou Chorvatsko, Slovensko a Maďarsko.

Publikováno v Index24.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *